Permanentais grims - 31.07.2018, Almaza Pirha

SAVA ĪSTĀ PERMANENTĀ GRIMAMEISTARA MEKLĒJUMOS. INTERVIJA AR LARISU SPUĻĢE

Mikropigmentācijas jeb permanentā meikapa procedūra, neraugoties uz arvien neizsīkstošo popularitāti, tomēr ir pretrunām klāta. Ar rezultātu gandarīto indivīdu vidū atradīsies arī tās sievietes, kas par savulaik pieņemto...

Mikropigmentācijas jeb permanentā meikapa procedūra, neraugoties uz arvien neizsīkstošo popularitāti, tomēr ir pretrunām klāta. Ar rezultātu gandarīto indivīdu vidū atradīsies arī tās sievietes, kas par savulaik pieņemto lēmumu stāsta ar nožēlu. Šoreiz uzdevām jautājumus permanentā grima meistarei Larisai Spulģei. 

Kādas ir tās galvenās kļūdasko pieļauj meistari un klienti?

Ar vislielāko nožēlu jāatzīst, ka daudzi cilvēki par permanento meikapu vērtē vadoties tieši pēc tiem darbiem, kas pievērš apkārtējo uzmanību ar mākslīgumu, nepareizu krāsu un formas izvēli. Kvalitatīvs permanentais grims bez detalizētas izpētes uz sejas nav redzams.

Permanentais grims - tas ir ne tikai kosmētisks pakalpojums, bet vesela māksla - gan mākslinieciskuma ziņā, gan daudzo prasmju dēļ, kuras jums ir japgūst, lai ņemtu vērā klienta un viņa ādas individuālās īpašības, un panāktu kvalitatīvu rezultātu.

Nepieciešamība pēc tehnoloģijāmlai koriģētu un novērstu švakas kvalitātes permanentomeikapunav mazāka par tās izpildes tehnoloģiju?

Lielākā daļa klientu nāk ar nekvalitatīvi izveidotu permanento grimu, lai tiktu no tā vaļā vai labotu. Neprofesionāli paveiktas procedūras rezultāts ir fakts, kas tiešā veidā rod atspulgu uz sejas, un šim atspulgam ir jāpriecē. Ļoti iesaku vērsties pie mikropigmentācijas jomas profesionāļiem, lai nenonāktu nepatīkamā situācijā un nenāktos pārmaksāt par korekciju trīsreiz vairāk nekā par pirmreizējo permanentā meikapa procedūru.

Ar kādām iekārtām un pigmentiem strādā kvalificēti speciālistiCik tas ir būtiski izvēloties meistaru?

Kvalificēti meistari strādā tikai ar labāko aprīkojumu un pigmentiem, kas ir sertificēti Eiropas Savienībā. Izvēle un pigmentu palete meistaram ar pieredzi – procedūras pamats, un tajā visā ir daudz ninašu, kas jāņem vērā, lai rezultāts priecē aci. Vēlos teikt, ka permanentā grima procedūrai jābūt kvalitatīvai ne vien no tās izpildes viedokļa, bet ir lielā mērā atkarīga arī no izvēlētajiem materiāiem un iekārtām. 

Cik populāra ir permanentā meikapa procedūra Latvijā? Kura no tām ir vispieprasītākā?

Latvijā permanentais grims ir visai pieprasīts, par cik mūsu tautietes tiecas izskatīties lieliski vienmēr. Manuprāt, visbiežāk pieprasītākā procedūra ir permanentais grims uzacīm. Ar uzacīm viss sākas, tad nāk klāt lūpas un acis. Ir tādi klienti, kuri vienlaicīgi veic vairākas mikropigmentācijas procedūras, pakāpeniski ķerot azartu.

Mūsdienās dekoratīvais permanentais grims (meikapa efekts - acu līnija, acu ēnas, vaigu sārtums, lūpas ar lūpu krāsas efektu) vairs nav tik populārsKādas tendences tiek novērotas?

Dekoratīvais grims joprojām ir pieprasīts. Daudz kas ir atkarīgs no paša gaumes, stila un vecuma. Kādam piestāv koša lūpu krāsa, citam acu līnija glamour stilā, ikviens no mums ir individuāls. Taču arvien biežāk klienti izvēlas dabiskāku permanento grimu, savukārt vēlāk jau jau pēc kaut kā košāka.

Pastāstiet par izpildes tehnikām?

Izpildes paņēmieni ir ļoti dažādi, un to skaits ir milzīgs: pūderveida klājums, matiņu, pikseļu tehnika, ombre, lūpas nude stilā, akvarelis utt. Katram meistaram ir savas darba metodes, uzklāšanas tehnikas, nianses un darba stils. Metodes var savstarpēji kombinēt, tas viss ir atkarīgs no meistara pieredzes. Pieredzējuši un profesionāli meistari izstrādā savu tehniku un patentē to.

Kvalitatīvs permanentā grima rezultāts parasti tiek sasniegts 2-3 pigmentācijas procedūru laikā. Ieteicamais intervāls starp papildu procedūrām ir 1-2 mēneši. Kāpēc ir svarīgi ievērot visus laika ierobežojumus?

Šie pagaidu ierobežojumi ir jāievēro, kā arī visas nianses - ādas tips, vecums, ādas tonis un stāvoklis, cik ātri āda atjaunojas un reģenerējas. Jauna āda atjaunojas ātrāk nekā nobriedusi āda. Ir svarīgi nogaidīt pareizo laiku, lai redzētu procedūras rezultātu un to, kāda pigmenta atlikusī daļa "nosēdīsies" ādā.

Ādā ievadīto krāsvielu imūnā sistēma uztver kā svešķermeni. Atkarībā no individuālajāmīpatnībām, permanentā grima nēsāšanas laikā organisms krāsvielu izvada. Kāds ir intervāls starp korekcijas procedūrām? Un vai pigments tiek izvadīts pilnībā?

Mēnesi pēc pamatprocedūras var būt nepieciešama korekcija. Izmantojot profesionālu un kvalitatīvu meistara darbu, korekcija var nebūt nepieciešama vispār. Savukārt saules apdegumi, skābes un ķīmiskie pīlingi veicina pigmenta izvadi. Taču pilnībā izvadīt pigmentu iespējams tikai ar lāzera procedūrām.

Kā izvairīties no zaļām (sarkanām utt.) uzacīm? Vai tas ir iespējams izprognozēt – kādu toni permanentais grims iegūs pēc sadziedēšanas?

Permanentā meikapa meistars procedūras rezultātu spēj izprognozēt, tomēr rezultāts ir atkarīgs no daudziem faktoriem, par kuriem stāstīju iepriekš: ādas tonis, reģenerācijas procesi un tas, cik profesionāli meistars izvēlas krāsu, pigmentu paleti, ņemot vērā visus aspektus. Jums nevajadzētu būt nedz sarkana, nedz zaļa toņa. Ja speciālists strādā ar kvalitatīviem produktiem un zina pareizo pieeju un pielietojumu, pārsteigumiem nevajadzētu būt!

Saņemt konsultāciju